Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


kaip tasyti tokia klaida

kaip tasyti tokia klaida
#1012     2004-12-15 20:12   ed

Sorry, kad taip kvailai klausiu, bet dabar supratau, kam ta patirtis reikalinga
2003m.pelno nuostolio atsakaitoje pridirbau klaidu
UAB į fin.veiklą įrašiau neleidžiamus atskaitimus (pagal PMĮ), pelnas gavosi mažesnis ir aišku mokestis t.p., nors deklaracijoje paskaičiavau teisingai ir sumokėjau gerai.Bet tai kaip dabar pelno nuostolio ataskaita taisyti?????? jei dar kokiu duomenu truksta sakykit, parasysiu viska tik padekit

Siūlau šalinti

#3930     2004-12-16 07:44   Allegro

ED, nusiramink, viską padarei gerai. Neleidžimi atskaitymai gali būti ir finansinės, ir netipinės, ir pagrindinės veiklos sąnaudose. Čia tik vienas patarimas - kiekvienus neleidžiamus atskaitymus geriausia apskaityti atskirose subsąskaitose, kad, skaičiuojant pelno mokestį , būtų patogu tas sumas rasti. Taigi, finansinis pelnas (iš pelno/nuostolio ataskaitos) yra ne tas pats, nuo ko skaičiuojamas pelno mokestis. Jei kalbame apie UAB-ą, FR0475 į 1-ą langelį įrašomas finansinis pelnas, paskui jis didinamas (tame tarpe ir tavo neleidžiamais finansiniais atskaitymais), mažinamas ir taip išvedama suma, nuo kurios "sukamas" 15%.

  0
  0
Siūlau šalinti

#3931     2004-12-16 10:32   ed

Ačiū, kad kiek nuraminai, bet
Tai Pelno (nuostolio) ataskaitoje ir Pelno mok. deklaracijoje apmoketintas pelnas ir pelno mokestis ir turi skirtis??
Nes pas mane taip ir irašyta, o drauge sakė, kad tos sumos t.b. vienodos.

  0
  0
Siūlau šalinti

#3932     2004-12-16 11:13   Allegro
2004-12-16 10:32   ed rašė:
Ačiū, kad kiek nuraminai, bet
Tai Pelno (nuostolio) ataskaitoje ir Pelno mok. deklaracijoje apmoketintas pelnas ir pelno mokestis ir turi skirtis??
Nes pas mane taip ir irašyta, o drauge sakė, kad tos sumos t.b. vienodos.

Finansinis pelnas ir pelnas PM deklaracijoje, nuo kurio skaičiuoji pelno mokestį, yra skirtingi dalykai.

  0
  0
Siūlau šalinti

#3933     2004-12-16 12:49   ed

aš tau Allegro jau atsibosiu, bet man kvailai pasakyk, tai pelno nuostolio atsakitoje ir t.b. kitas pelno mokestis, nei daklaracijoje?Ir kai pildysiu pm atasakita už 2004m. tai lyginsiu su praeitu metu suma kuri yra pelno nuostolio ataskaitoje ir nekreipsiu demsio i deklaracijoje nurodyta pelna
O tai kaip tada apskaitoje rašyti?
pvz. pas mane buvo K4700-87Lt., kai sumokėjau gavosi, D4700-321Lt. (nes pagal deklaracija 408 pm)

  0
  0
Siūlau šalinti

#3934     2004-12-16 14:29   Allegro
2004-12-16 12:49   ed rašė:
aš tau Allegro jau atsibosiu, bet man kvailai pasakyk, tai pelno nuostolio atsakitoje ir t.b. kitas pelno mokestis, nei daklaracijoje?Ir kai pildysiu pm atasakita už 2004m. tai lyginsiu su praeitu metu suma kuri yra pelno nuostolio ataskaitoje ir nekreipsiu demsio i deklaracijoje nurodyta pelna
O tai kaip tada apskaitoje rašyti?
pvz. pas mane buvo K4700-87Lt., kai sumokėjau gavosi, D4700-321Lt. (nes pagal deklaracija 408 pm)

Neatsibosi, bet man atrodo mes painiojamės terminuose. Gal tada pabandysiu schematiškai:
1. Pelno/nuostolio (PN) ataskaitoje suskaičiuojame APMOKESTINAMĄ PELNĄ (AP) (su visais leidžiamais ir neleidžiamais);
2. AP įrašome į FR0475 1 langelį (UAB atv.);
3. Deklaracijoje didiname pelną neleidžiamais atskaitymais ir t.t. ;
4. Deklaracijoje gautą sumą 'sukame' 15%, ir gauname pelno mokestį;
5. Pelno mokestį rašome į PN sąnaudas;
6. Uždarome 5,6 kl.

  0
  0
Siūlau šalinti

#3935     2004-12-16 14:48   ed

na, tikrai kazkaip sunkiai sekasi aiškintis.
Pagal tą pateiktą schema praktiškai beveik taip ir padaryta pas mane, tik nėra jokių uždarymų 5,6kl.Nelabai suprantu nuo 5 punkto
2. AP įrašome į FR0475 1 langelį (UAB atv.);-taip ir padariau, bet PN (X Pelno mokestis) aš pakaičiavau nuo IX PN eilutės, ir tą sumą apskaitoje parodžiau kaip skola biudžetui K4700, bet sumokėjau tai pagal deklaracijoje gauta pelno mokestį(kadangi ten daugiau(o tai logiška), tai apskatoje debetavau 4700sąsk, ir dbar gaunasi kad valstybė man skoloje.Kaip visa tai išspręsti(gal halima su sąsk pvz?)

  0
  0
Siūlau šalinti

#3936     2004-12-16 15:18   Allegro

Pelno mokestis - tai sąnaudos. Todėl jas reikia apskaityti (sumažinti finansinį pelną).
(Iki vakaro, gal dar kas paaiškins...)

  0
  0
Siūlau šalinti

#3937     2004-12-16 16:19   Jolanta

Pelno mokestis prie sąnaudų nepriskiriamas. Jis mažina gautą rezultatą - pelną (arba nuostolį), kurį vėliau , laikantis įstatymų apribojimų ir nuostatų skirsto akcininkai. ED jūsų atvėjų padarytos tik dvi klaidelės: apskaičiuotą (dekl. FR0475) pelno mokesčio sumą reikėjo priskaičiuoti buhalterijoje ir įrašyti į pelno(nuostolio)ataskaitos eilutę-pelno mokestis

  0
  0
Siūlau šalinti

#3938     2004-12-16 17:12   Allegro
2004-12-16 16:19   Jolanta rašė:
Pelno mokestis prie sąnaudų nepriskiriamas. Jis mažina gautą rezultatą - pelną (arba nuostolį), kurį vėliau , laikantis įstatymų apribojimų ir nuostatų skirsto akcininkai. ED jūsų atvėjų padarytos tik dvi klaidelės: apskaičiuotą (dekl. FR0475) pelno mokesčio sumą reikėjo priskaičiuoti buhalterijoje ir įrašyti į pelno(nuostolio)ataskaitos eilutę-pelno mokestis

Jolanta, gal galėtum pakomentuoti:
1. Ką aš matau pavyzdinio sąskaitų plano 65 grupėje (s.651 Ataskaitinių metų pelno mokesčiai);
2. Jei visa 6 klasė vadinasi "Sąnaudos", kodėl pelno mokestį, apskaitomą 65 grupėje, negalima vadinti "Mokesčio sąnaudomis".
Gal VAS-uose kitaip traktuojama?
Dėkoju.

  0
  0
Siūlau šalinti

#3939     2004-12-16 18:48   Ed

Brangieji nesipeškit
Jolanta, tai gal gali pasakyti, ką man daryti, jei pelno mokesčio atasakitoje aš parašiusi pelno mokestį apskaičiuota pagal pelno mokesčio atasakitoje gautą ataskaitinių metų pelną, o ne iš deklaracijos
Nes, kai; suprantu ir pelno (nuostolio) paskirstyma ataskaita sugriūna.Šios atasakaitos jau patvirtintos mokesčiuose, kaip man taisysti
Ir kiek suprantu apsakitoje reikėjo rašyti iš deklaracijos
pvz. D65** ir K47**-408Lt.
o kai sumoku D47** ir K27** -408Lt., ar ne tiesa????
Labi paršau atsakyti, nes bijau, kad mokesčiams tai nepatiks, juolab , kad tai neteisinga, tai ir su 2004m. duomenimis nežinosiu ką daryti

  0
  0
Siūlau šalinti