Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


kasos aparatai

kasos aparatai
#38006     2023-10-30 21:24   Virginija

gal kas turite tokia situacija kasos aparatas kompiuterinis o pajamos nesiekia 300 tukstančių žymiai mažesnės ar reikia nuo 2023-11-01 prisijungti prie VMI

Siūlau šalinti

#229151     2023-10-31 10:22   Asta

Jei PVM mokėtojai-reikia
Nuo 2023 m. duomenis teiks verslininkai, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų:

nuo sausio 1 d. - naudojantys kompiuterinius kasos aparatus (pvz. didieji prekybos centrai, degalinės, vaistinės ir pan.);
nuo lapkričio 1 d. – PVM mokėtojai, naudojantys elektroninius kasos aparatus.
https://www.vmi.lt/evmi/i.eka

  0
  0
Siūlau šalinti

#229157     2023-11-05 10:00   Irena

VMI Naujienos
VMI nuo lapkričio 1 d. teikti duomenų į i.EKA negalinčiam verslui taikys išimtis

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad nuo lapkričio 1 d. pareiga teikti kvitų duomenis į Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemį i.EKA nustatyta verslininkams, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų ir kurie yra PVM mokėtojai bei naudoja elektroninius kasos aparatus. Verslui, kuris ne dėl nuo jo priklausančių priežasčių negali pradėti laiku teikti duomenų į i.EKA, tačiau yra sudaręs sutartis su kasų diegėjais dėl naujų kasos aparatų įrengimo ar turimų atnaujinimo per kiek įmanoma trumpesnį laiką, administracinės atsakomybės netaikys. Primenama, kad tokiais išskirtiniais atvejais sutartis su kasų diegėjais, verslininkai, kuriems teikti kvitų duomenis į i.EKA atsiranda nuo lapkričio 1 d., turi sudaryti iki spalio 31 d.

„Įgyvendindami su i.EKA susijusius pokyčius nuolat bendraujame su verslu. Suprantame, kad dėl nuo verslo nepriklausančių priežasčių, kiekvienu individualiu atveju naujo tipo kasos aparatai pradedami naudoti skirtingu laiku. Įmonių pasirengimą vertinsime individualiai ir nebausime, jei verslas, dėdamas visas pastangas ir veikdamas sąžiningai, nespėjo pasirengti duomenų teikimui bei turi tai įrodančius dokumentus – iki rekomendacinio termino su kasų diegėjais pasirašytas sutartis“, - sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius, pažymėdamas, kad kasos aparatai duomenų teikimui į i.EKA tokiais atvejais turi būti parengti kaip galima skubiau.

Sutartyse turi būti nurodytas įrengiamų kasos aparatų kiekis, konkreti kasos aparato naudojimo vieta (adresas), modelio pavadinimas bei data iki kada kasos aparatas bus parengtas dirbti bei užregistruotas i.EKA. Susitarimą įrodančią informaciją reikia turėti ir, jei būtų atliekamas patikrinimas, pateikti VMI specialistams. Papildomai informuoti VMI apie pasirašytus susitarimus nereikia.

VMI duomenimis, šiuo metu į leidžiamų naudoti kasos aparatų sąrašą jau įtraukta 11 naujo tipo kasos aparatų modelių su saugos moduliu ir 5 kasos aparatų modeliai su virtualia fiskalizacija. Duomenis į i.EKA jau teikia apie 950 kasos aparatų. Kad verslui būtų lengviau pasirinkti, kurį kasos aparato tipą naudoti, parengtas jų palyginimas. Jį galima rasti VMI svetainėje.

i.EKA dėka, prieš pradedant naudoti naują kasos aparatą, verslo atstovams nebereikia vykti į teritorinį VMI padalinį, visus registravimo veiksmus galima atlikti nuotoliniu būdu. Duomenų teikimas VMI automatiškai realiu laiku leidžia atsisakyti popierinio žurnalo pildymo ir saugojimo, užtikrina, kad kasos aparatu užfiksuoti duomenys bus patikimi ir pateks į mokesčių mokėtojų deklaracijas.

Aktualią informaciją apie i.EKA galima rasti VMI svetainėje. i.EKA posistemis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Sukūrimo data
2023-10-11

  0
  0
Siūlau šalinti