Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


Natūrali prekių netektis PMĮ 2

Natūrali prekių netektis PMĮ 2
#7     2003-09-25 15:52   okare

Sveiki. Pelno mokesčio įstatymo 23 str. rašoma apie natūralios prekių netekties nuostolį, kuris priskiriamas leidžiamiems atskaitymams. Išnaršiau visus VMI komentarus, tačiau niekur neradau tokių prekių sąrašo. Gal kas žinote, pagal ką nustatomos tokios prekės, t.y. kada jos priskiriamos natūraliems netekimams???
P.S. Mūsų IDV įmonė gamina maisto produktus, tačiau visą įpokavimo broką ar dūžį (gamybos metu) įtraukia į gaminio savikainą. Suabejojau-gal tai natūrali netektis?

Siūlau šalinti

#9     2003-09-25 17:29   Petras

23 straipsnis. Natūralios netekties nuostoliai

Komentaras
2. Natūralios netekties nuostoliais laikomi nuostoliai, susidarę dėl prekių (gatavos produkcijos, žaliavų) nudžiūvimo, nugaravimo, išdulkėjimo, nubyrėjimo, sudužimo, išsilaistymo saugant, fasuojant, perpilant, vežant, kraunant, parduodant (ir dėl pirkėjų užmaršumo).

Brokas yra įmonėi padaryta žala, o ne natūralios netekties nuostoliai.
Jeigu broka aktuojate, tai reikia rodyti kaip netekimus, atstatant PVM ir t.t...
Geriau, aišku, nerodyti.

P.S.
okare, ar paviko tau užeiti į čatą?

  0
  0
Siūlau šalinti

#10     2003-09-29 12:05   okare

Labas, Petrai. PMĮ 17 str. komentare parašyta, kad visos gamybinės atliekos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams ir traukiamos į gamyboje sunaudotų žaliavų savikainą. Seniau mes skaičiuodavom faktinę ir išduotą į gamybą žaliavų ir įpokavimo savikainą, kurios nesutapdavo, t.y. pagal sunaudotas žaliavas nesigaudavo (būdavo mažiau) tam tikras produkcijos kiekis. Nuo susidariusio skirtumo (broko) mes atstatydavom PVM, bet VMI paaiškino, kad viską (t.y. ir gamybos atliekas) reikia traukti į savikainą ir PVM atstatyti nereikia. O gatavos produkcijos nuostoliai traukiami į netekimus.
P.S. Į forumą vis dar nesigauna užeiti, beje, kiek ten užsuku vis 0 narių.

  0
  0
Siūlau šalinti