Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


Prašau patarimo

Prašau patarimo
#716     2006-05-23 14:10   Justė

Darbuotojas 03.21-04.28-sirgo.Gegužės 1,2d.-dirbo.Gegužės 3d.-23d.-sirgo.Gegužės 24d.grįžta į darbą ir nori išeiti atostogų.Už 2d.pirmo nedarbingumo priskaičiavau kovo mėn.Balandį priskaitymų nėra.Kaip paskaičiuoti 2d.už antrą nedarbingumą ir iš kokių mėn.skaičiuoti atostoginius?

Siūlau šalinti

#2684     2006-05-23 19:30   Vilma

Pridedu ištrauką iš vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos, manau perskaičius Jum bus aišku kaip skaičiuoti :

".9. Jeigu darbuotojas skaičiuojamuoju laikotarpiu dėl pateisinamos priežasties neturėjo įmonėje darbo užmokesčio, iš kurio pagal šią Tvarką turi būti apskaičiuojamas vidutinis darbo dienos (valandos) užmokestis, jis nustatomas iš skaičiuojamuoju laikotarpiu darbuotojui nustatytos mėnesinės algos (dalijant iš darbo dienų (valandų) skaičiaus pagal darbuotojo arba įmonės darbo (pamainos) grafiką) arba valandinio (dienos) tarifinio atlygio, o kai darbuotojui nenustatyti šie dydžiai – kolektyvinėje sutartyje (jeigu jos nėra – darbo sutartyje ar įmonės vietiniuose (lokaliniuose) norminiuose teisės aktuose) nustatyta tvarka (pavyzdžiui, iš panašių profesijų, pareigybių ar padalinio darbuotojų vidutinio tarifinio ar viso darbo užmokesčio) ir atsižvelgiant į kitas šioje Tvarkoje numatytas sąlygas.

6.10. Jeigu darbuotojas dėl priverstinės prastovos, tarpsezoninio laikotarpio, ligos, atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, dirbanti moteris – dėl nėštumo bei gimdymo atostogų skaičiuojamuoju laikotarpiu neturėjo uždarbio, vidutinis darbo užmokestis skaičiuojamas iš uždarbio, gauto paskutinius 3 mėnesius, einančius prieš priverstinės prastovos, tarpsezoninio laikotarpio, ligos, atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, ar nėštumo bei gimdymo atostogų pradžią. Ši nuostata taikoma, kai minėtuoju laikotarpiu darbuotojo uždarbis buvo didesnis už darbo apmokėjimo dydžius, nurodytus šios Tvarkos 6.9 punkte."

  0
  0
Siūlau šalinti

#2685     2006-05-23 22:14   Justė

Dar prie to pačio klausimėlio.Darbuotojas grįžta į darbą 24d.Tą pačią dieną nori išeiti atostogų.Prieš kiek dienų reikia parašyti prašymą atostogoms?Kiek dienų jis turėtų padirbti,kad galėtų išeiti atostogų nepažeisdamas įstatymų?ačiū

  0
  0
Siūlau šalinti

#2686     2006-05-23 23:29   Vilma

Na , atostogų einama pagal su darbuotojais iš anksto (metų pradžioje) suderintą atostogų grafiką. Jei darbuotojas pageidauja eiti atostogauti kitu metu, rašo prašymą direktoriui ir tiesiog direktorius patenkina jo prašymą arba esant darbo butinumui susitaria su darbuotoju dėl kito laiko (išskyrus, kai darbuotojas išdirbęs pirmus 11 mėn, tada privaloma jį išleisti ) , prieš kiek laiko reikia parašyti prašymą nėra reglamentuota, tačiau atostoginių išmokėjimo tvarkoje nurodyta, kad atostoginius reikia išmokėti prieš tris dienas. Darbų saugos inspektoriai dažnai įstatymą skaito pažodžiui ir gali neatsižvelgti i tai, kad darbuotojas prašymą rašė tą pačią išėjimo į atostogas dieną, jie gali prikibti dėl nelaiku išmokėtų atostoginiu. Pasirinkimas priklauso Jums.

  0
  0
Siūlau šalinti

#2687     2006-05-24 07:48   Justė

Ačiū Vilmai

  0
  0
Siūlau šalinti