Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


tema nėštumas sodra

tema nėštumas sodra
#37705     2023-03-14 15:17   Loreta

Laba diena,

aš ne buhalterė, bet gal žinosit, mano šefo žmona laukiasi jau gimdys ir pasidarė sodroj išmoką už pirmus metus 1500 eur, kaip čia gali būti? Nei klaust kažkaip, bet sakė nuėjo į sodrą ir patarė ką susitvarkyti ir viskas, na nes išmokos tai mažos šiaip yra tų atostogų, sakė, kad pasidarė, tai supratau, kad kriterijų neatitiko tada, tieisog matyt galima kažkaip susiveikt, aktualu tai klausiu.

Siūlau šalinti

#227272     2023-03-15 10:16   LZ

Na, reikia skaityti SODR-os tinklalapyje. bet ,gal, ji gavo visą nedarbingumo išmoką. Už vaiko priežiūrą,manau,tikrai negavo, nes dar nėra to vaikelio.
Čia iš SODR-os:
Motinystės išmoka sumokama iš karto už visą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį.

Atkreipiame dėmesį, kad jei Jūsų nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpis apima dviejų skirtingų kalendorinių metų mėnesius, galite pasirinkti, kaip turėtų būti išmokėta motinystės išmoka – visa iš karto ar dalimis. Pastaruoju atveju, išmokos dalis už laikotarpį iki gruodžio 31d. bus išmokėta iki gruodžio 31 d., o dalis už laikotarpį nuo sausio 1 d. – po sausio 1 d. Šį pasirinkimą turite pažymėti prašymo dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau - NPD) taikymo formoje.

Pasirinkus visos motinystės išmokos išmokėjimą iš karto, apmokestinant gyventojų pajamų mokesčiu išmokos dalį už kitų metų mėnesius, nebus pritaikytas NPD. Permokėtą mokestį išmokos gavėjai galės atsiimti VMI pateikę tų metų metinę pajamų mokesčio deklaraciją. Pasirinkus išmokos išmokėjimą dalimis, išmokos dalis už kitų metų mėnesius bus išmokėta pritaikius NPD.

  0
  0
Siūlau šalinti

#227278     2023-03-15 19:56   Loreta

Bet čia kaip suprantu vieną kartą gaus ir viskas tą nedarbingumo išmoka? Kažką minėjo, kad va augins vaiką ir gaus pusantro, kas sodroje susitvarkė, na kaip jūs sakot negalėjo dar vaiko priežiūros atostogų formint nes vaiko nėra, tai gal tikrai čia nedarbingumo išmoka, chm...

  0
  0
Siūlau šalinti