Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt


Dėl IĮ skolos IĮ savininkui

#8822     2007-05-05 13:13   Virginija
2007-05-04 20:58   Dalia rašė:
Jei pervedė pinigus į banko sąskaitą,tai kai paėmėte iš sąskaitos(jeigu tik gerai supratau)fiksuoji įmonės kasos padidėjimą, o banko sąskaitos sumažėjimą.Jau turi grynųjų.Gali mokėti atlyginimus ,pirkti prekes ir tt. Mažai parašei informacijos .Nežinau ką aiškinti.

Aš visai nesuprantu Jusų aiškinimo ( du įrašai D-kasa ir K-3 kl) O kaip su mokesčiais? Juk dar yra pajamos, išlaidos, leidžiami atskaitymai, neleidžiami. Kokį mokestį ir nuo kokios sumos moka savininkas? Ar pelno mokestį ar GPM? Nepatyrusiam buhalteriui ir taip jau neaišku, o jusų paaiškinimas dar daugiau supainioja.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8823     2007-05-05 13:52   vilma
2007-05-05 13:13   Virginija rašė:
Aš visai nesuprantu Jusų aiškinimo ( du įrašai D-kasa ir K-3 kl) O kaip su mokesčiais? Juk dar yra pajamos, išlaidos, leidžiami atskaitymai, neleidžiami. Kokį mokestį ir nuo kokios sumos moka savininkas? Ar pelno mokestį ar GPM? Nepatyrusiam buhalteriui ir taip jau neaišku, o jusų paaiškinimas dar daugiau supainioja.

savininkas moka nuo išimtų pinigų iki sekančių metų gegužės GPM 15 proc Ir jei įmonė už metus dirbo pelningai tai už pildžius metinę pelno mokesčio deklaraciją sumokamas pelno mokestis iki sekančių metų spalio 1 d.O jei iš kasos moki tai ir fiksuoji kasos sumažėjimas o kita pusė tai priklausomai kur pinigus leidi jei perki kokias medžiagas tai yra atsargų padidėjimas jei moki sodra ir mokesčius tai ir rodai koks buvo sumokėtas mokestis

  0
  0
Siūlau šalinti

#8825     2007-05-05 19:41   Jurge

man cia visai neaisku tikra tundra as,tad nusprendziau susirasti buhaltere kad padetu,nes bijau ka ne taip padaryti.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8833     2007-05-08 12:05   Virginija-vasara
2007-05-05 19:41   Jurge rašė:
man cia visai neaisku tikra tundra as,tad nusprendziau susirasti buhaltere kad padetu,nes bijau ka ne taip padaryti.

Jurga, aš tave labai užjaučiu nes aš žinau apie ką kalba kolegės, bet kaip matau tau sunku suprasti. Tau reikia žinoti buh.apskaitos pagrindus:
Turtas - debetas
Nuosavybė-kreditas. Turtas susideda iš 1 ir 2 klasės buh.sąskaitų, o nuosavybė iš 3 ir 4 klasės buh. sąsk. Pelnas skaičiuojamas pajamos 5 kl minus sąnaudos 6 kl.
Jeigu įm.užsidirbo pinigų ir kasoje jų yra, tai tegul savininkas ima kiek nori. Koresponduok:
D-(padidėjimas)sav. asm.sąsk.4 kl.
K-(sumažėjimas) kasa 2 kl.
Savininko asm.sąsk.gali kauptis įšimtų pinigų suma. Jis gali tuos pinigus leisti kur nori. Tavęs tai neliečia nes tai nėra jokios išlaidos. Jis gali juos pravalgyti arba pirkti sau asmeniškai ką nori. Svarbu, kad išimta pinigų suma kabėtų jo asm. sąskaitoje. Vėliau ta pinigų suma bus apmokęstinta GPM. Jeigu įm. nieko neuždirbo ir kasoje tuščia, o reikia daryti kokias nors išlaidas, pav: išmokėti buhalt. atlyginimą. Savininkas turi inešti į kasą tam tikrą sumą. Išrašai KPO ir koresponduoji:
D-(padidėjimas) kasa 2 kl
K-(sumažėjimas) savin.asm.sąsk.
Toliau: moki buh.atlyginimą. Išrašai KIO ir koresponduoji:
D-d.užmok. 4 kl
K-(sumažėjimas) kasa 2 kl. Toliai reikia priskaityti sodrai:
D- 6 kl.
K- 4 kl
Reikia sumokėti sodrai:
D-4 kl
K- kasa 2kl (sumažėjimas) Ir t.t. su kitomis išlaidomis.
Jeigu gaunate pajamas už atliktas paslaugas ( ūkiškai-užsidirbate). Įšašai KPO ir koresponduoji:
D-kasa 2 kl (padidėjimas)
K-pajamos 5 kl.
Toliau, jeigu savininkas kaž ką nupirko ne sau asmeniškai, bet tai ką ką reikėtų nurašyti į įmonės išlaidas ir pristatė pirkimo dokumentus, tai turi rodyti:
D- išlaidos 6 kl
K- savin.asm.sąsk. (sumažėjimas)4 kl
Ir t. t.
Metų gale kaip suvesi rezultatus, tiek kiek savininko sąskaitoje liko išimtų susikaupusių pinigų tai juos ir reikės apmokęstinti GPM 15 %. O pelno mokestį pasiskaičiuosi atėmus iš pajamų (5 kl.) išlaida (6 kl). Šį skirtumą apmokęstinsi taip pat 15% pelno mokesčiu. Tai aš tau paaiškinau grubiai bendrais bruožais, o šiaip reikėtų pasiskaityi literatūros nes visko neišmoksi per susirašinėjima.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8843     2007-05-08 18:19   Dalia

Pirmiausia atsakysiu poniai Virginijai.Jūsų kategoriškumas matyti iš kiekvieno Jūsų atsakymo.Mano buhalterio stažas 35 metai, todėl ir neleidžiu sau aiškinti , kas parašyta neaiškiai ir negalima suprasti ko žmogus nežino. Kadangi matau , kad buhalterio sunkiai supranta, tai patariu eiti į biblioteką ir susirasti pirmiausiai Vytauto Ažušilio knygą " Apskaita individualioje įmonėje ''. Po to yra išleistas dar antras leidimas 3 autorių apie apskaitą individualioje įmonėje. Verta paskaityti ir gal būt jau bus aiškiau.Sėkmės.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8854     2007-05-09 15:33   Virginija
2007-05-08 18:19   Dalia rašė:
Pirmiausia atsakysiu poniai Virginijai.Jūsų kategoriškumas matyti iš kiekvieno Jūsų atsakymo.Mano buhalterio stažas 35 metai, todėl ir neleidžiu sau aiškinti , kas parašyta neaiškiai ir negalima suprasti ko žmogus nežino. Kadangi matau , kad buhalterio sunkiai supranta, tai patariu eiti į biblioteką ir susirasti pirmiausiai Vytauto Ažušilio knygą " Apskaita individualioje įmonėje ''. Po to yra išleistas dar antras leidimas 3 autorių apie apskaitą individualioje įmonėje. Verta paskaityti ir gal būt jau bus aiškiau.Sėkmės.

P.Dalei. Pirmiausia tai nežinau kuriai Virginijai taikote "kategoriškumą". Mūsų čia atsirado dvi tuo pačiu vardu. Antra, tai aš niekur to kategoriškumo atskymuose nematau. Kartą aš irgi patariau nepatyrusei buhalterei pasiskaityti literatūrą, tai mane apšaukė kaip nedraugiška. Dabar stengiuosi padėti ir vėl negerai. Na, o jeigu jūs jau 35 metai vedate žurnalą kur daromi tiktai du įrašai ir figuruoja tik dvi sąskaitos tai ir tegalite pasiūlyti nueiti į biblioteka.

  0
  0
Siūlau šalinti

#9235     2007-05-30 11:29   monika

Padėkit. IDV pertvarkoma į UAB. Reikia padaryti balansą. Kur parodyti sumą, kuri kelis metus buvo fiksuojama kaip skola atsiskaitytiniam asmeniui, nes savininkas pirkdavo medžiagas už grynus pinigus. Ar galiu rodyti nuosavam kapitale kaip "savininko įnašus". Nes įsipareigojimuose nenorėtume rodyti, o ir bet o tų pinigų nieks nesiruošia atidavinėti.

  0
  0
Siūlau šalinti