Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


Įrangos nuomos sutartis

#10883     2007-08-06 10:15   Virginija-vasara
2007-08-06 09:28   Rasssa rašė:
pgl. sutartį nuomuojame su tikslu parduoti. ir vadovaujamės PVM 13 str.6 dalis.Dar noriu pasakyti, kad tai nėra IT o prekė skirta perparduoti(įranga).Todėl jokių nusidėvėjimų negali būti.
Gal klystu pataisykit.Ačiū

Dabar nežinau kurį variantą nagrinėjame. Pagal Jusų komentarą spėju, kad kalba eina apie jusų įmonę. Paminėjote PVM 13 str, bet jis taikomas PVM atskaitai, o ne turto nusidėvėjimui. Pelno mokesčio įstatyme 13 straipsnis kalba apie vieneto turtą, bet ne apie prekes ir be to 6-to punkto neturi (arba mano žinios pasenusios). Ir dar kažkaip nelogiška, kad prekę galima nuomuoti. Prekę galima tik parduoti. Kaip tuomet šita prekė atsispindi jūsų balanse jeigu jos sandėlyje nėra? Savo turtą galima laikyti ir kitoje šalyje, bet prekę?????

  0
  0
Siūlau šalinti

#10885     2007-08-06 10:49   Rasssa
2007-08-06 10:15   Virginija-vasara rašė:
Dabar nežinau kurį variantą nagrinėjame. Pagal Jusų komentarą spėju, kad kalba eina apie jusų įmonę. Paminėjote PVM 13 str, bet jis taikomas PVM atskaitai, o ne turto nusidėvėjimui. Pelno mokesčio įstatyme 13 straipsnis kalba apie vieneto turtą, bet ne apie prekes ir be to 6-to punkto neturi (arba mano žinios pasenusios). Ir dar kažkaip nelogiška, kad prekę galima nuomuoti. Prekę galima tik parduoti. Kaip tuomet šita prekė atsispindi jūsų balanse jeigu jos sandėlyje nėra? Savo turtą galima laikyti ir kitoje šalyje, bet prekę?????

taip, aš rašiau apie "savo" įmonės įvykį .O kodėl neagalima nuomuoti prekės(el. krosnies) su tikslu parduoti? Taip, Jūs teisi PVM 13 str.6 dalis- prekės apmokestinamos 0 PVM tarifu. Ne, aš nerašiau apie PM 13 str., 6 dalį.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10888     2007-08-06 11:31   Virginija-vasara
2007-08-06 10:49   Rasssa rašė:
taip, aš rašiau apie "savo" įmonės įvykį .O kodėl neagalima nuomuoti prekės(el. krosnies) su tikslu parduoti? Taip, Jūs teisi PVM 13 str.6 dalis- prekės apmokestinamos 0 PVM tarifu. Ne, aš nerašiau apie PM 13 str., 6 dalį.

Juk prekė turi savikainą ir ji skirta pardavimui. Sandėlyje prekės apskaitomos faifo būdu ir jeigu jūs prekiaujate šiomis prekėmis tai parduodant sekančias tokias pačias prekes jų savikaina bus tos pačios prekės kurią nuomuojate tol kol nepadarysite jos pardavimo ( o per tą laiką tų pačių prekių savikainos keičiasi ir gali būti taip, kad turėsite nuostolių). Na, jūs čia gudriai sugalvojote. Prekė su 0 PVM tarifu ir pardavus žemiau savikainos galvojate, kad nereikės atstatyti PVM. Aš taip po tokia sutartimo nepasirašyčiau.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10907     2007-08-06 17:09   Rasssa
2007-08-06 11:31   Virginija-vasara rašė:
Juk prekė turi savikainą ir ji skirta pardavimui. Sandėlyje prekės apskaitomos faifo būdu ir jeigu jūs prekiaujate šiomis prekėmis tai parduodant sekančias tokias pačias prekes jų savikaina bus tos pačios prekės kurią nuomuojate tol kol nepadarysite jos pardavimo ( o per tą laiką tų pačių prekių savikainos keičiasi ir gali būti taip, kad turėsite nuostolių). Na, jūs čia gudriai sugalvojote. Prekė su 0 PVM tarifu ir pardavus žemiau savikainos galvojate, kad nereikės atstatyti PVM. Aš taip po tokia sutartimo nepasirašyčiau.

Šis pardavimas suderintas su auditore, o prekes mes importuojam.Be to šios prekės yra pakankamai brangios ir importuojamos tik pgl. sutartį su klientu.Todėl manau neturėčiau keblumu. Galiu klysti, bet gal Jūs esate teisi?

  0
  0
Siūlau šalinti

#10909     2007-08-06 18:11   Gražina

Niekur nerandu parašyta, kad galima išnuomoti prekę.Kiek žinau, tai nusidėvėjimą turim skaičiuot tik ilgalaikiam turtui.O mano atveju, pardavus įrangą mažesne nei likutinė vertė ,PVM nereikia atstatyti nuo 2002 07 01.O KAIP SU ĮRANGA PADARYT KADA PERDUODAMA PASL. GAVĖJUI. PRAŠAU LAUKIU KOMENTARŲ, NORS BEVEIK SUPRATAU , KAD TIESIOG NEDARYTI JOKIŲ BUHALTRINIŲ ĮRAŠŲ, NES KOL KAS JI YRA MŪSŲ TURTAS. Tiesą pasakius su tokia sutartimi , kol aš ją susitvarkysiu , tai gal ir stogas nuvažiuos, bet niekas manęs neklausė ar galima taip daryt, o dabar džiovinu smegenis, nes bijau suklyst.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10912     2007-08-07 09:45   Rasssa

Dar kartą peržiūrėjau PM .Mano nuomone įrangos nuoma tia būtų PM įst. 13 str.6 d.
6. Jeigu šioje dalyje išvardytas paslaugas ne šalies teritorijoje įsikūręs paslaugų teikėjas ar šalies teritorijoje įsikūręs paslaugų teikėjas per padalinį užsienio valstybėje teikia Lietuvos Respublikos apmokestinamiesiems asmenims (išskyrus tuos atvejus, kai paslaugos suteikiamos šių asmenų padaliniams, esantiems už šalies teritorijos ribų) arba užsienio apmokestinamųjų asmenų padaliniams, esantiems šalies teritorijoje, laikoma, kad paslaugos suteiktos šalies teritorijoje. Šios nuostatos taikomos:
10) kilnojamųjų daiktų (išskyrus bet kokių rūšių transportą) nuomos paslaugoms;
Kaip Jūs manot?

  0
  0
Siūlau šalinti

#10923     2007-08-07 11:55   Virginija-vasara
2007-08-07 09:45   Rasssa rašė:
Dar kartą peržiūrėjau PM .Mano nuomone įrangos nuoma tia būtų PM įst. 13 str.6 d.
6. Jeigu šioje dalyje išvardytas paslaugas ne šalies teritorijoje įsikūręs paslaugų teikėjas ar šalies teritorijoje įsikūręs paslaugų teikėjas per padalinį užsienio valstybėje teikia Lietuvos Respublikos apmokestinamiesiems asmenims (išskyrus tuos atvejus, kai paslaugos suteikiamos šių asmenų padaliniams, esantiems už šalies teritorijos ribų) arba užsienio apmokestinamųjų asmenų padaliniams, esantiems šalies teritorijoje, laikoma, kad paslaugos suteiktos šalies teritorijoje. Šios nuostatos taikomos:
10) kilnojamųjų daiktų (išskyrus bet kokių rūšių transportą) nuomos paslaugoms;
Kaip Jūs manot?

PVM ir PM įstatymai tai du skirtingi dalykai. Jus komentuojate PVM įstatymą 13 str.6 d. 10 punktą. Nebuvo klausimo ar reikia ar nereikia skaičiuoti PVM. Klausimas apie turto ar prekės nuomą. Pelno mok. įstatymas 13 str. VIENERO TURTAS turi tiktai 4 dalis ir ne daugiau. Iš vis klausimas buvo apie turto ar prekės nuomą ir nusidėvėjimą. Dabar mergaitė visai pasimetė. Neklaidinkite jos. Geriau duokite sutarties pavizdį.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10924     2007-08-07 12:19   Rasssa
2007-08-07 11:55   Virginija-vasara rašė:
PVM ir PM įstatymai tai du skirtingi dalykai. Jus komentuojate PVM įstatymą 13 str.6 d. 10 punktą. Nebuvo klausimo ar reikia ar nereikia skaičiuoti PVM. Klausimas apie turto ar prekės nuomą. Pelno mok. įstatymas 13 str. VIENERO TURTAS turi tiktai 4 dalis ir ne daugiau. Iš vis klausimas buvo apie turto ar prekės nuomą ir nusidėvėjimą. Dabar mergaitė visai pasimetė. Neklaidinkite jos. Geriau duokite sutarties pavizdį.

Sutinku, kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių. jau pati nebežinau, kur žiūrėti. Manau kurį laiką reikia, kad informacija "susigulėtų ir nusistovėtų".

  0
  0
Siūlau šalinti

#10933     2007-08-07 14:46   Gražina

Sutarties man nereikia ji jau pasirašyta, bėda tame, kad vadovas nori , kad tą įrangą nudėvėčiau per 1,5metų ( per nuomos laikotarpį) , tačiau nusidėvėjimo terminas turi būt 3 metai. Mes esame NUOMOTOJAS. Nebent pritaikius 20 VAS
65 p., tačiau abejoju, nes parašyta IŠLAIDOS IR KITOS IŠLAIDOS ( o kokias
išlaidas galima kaupti tai neaišku. Ačiū už komentarus.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10945     2007-08-07 15:53   Virginija-vasara
2007-08-07 14:46   Gražina rašė:
Sutarties man nereikia ji jau pasirašyta, bėda tame, kad vadovas nori , kad tą įrangą nudėvėčiau per 1,5metų ( per nuomos laikotarpį) , tačiau nusidėvėjimo terminas turi būt 3 metai. Mes esame NUOMOTOJAS. Nebent pritaikius 20 VAS
65 p., tačiau abejoju, nes parašyta IŠLAIDOS IR KITOS IŠLAIDOS ( o kokias
išlaidas galima kaupti tai neaišku. Ačiū už komentarus.

Nesvarbu ką nori vadovas, Jus turite įrodyti savo teisumą įstatymais. Neprisiimkite kaltės sau, nes kaip mokesčiai uždės baudą už pelno mokesčio mažinimą tai tuomet nepasiaiškinsite, kad vadovas liepė.

  0
  0
Siūlau šalinti