SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


nekilnojamas turtas

nekilnojamas turtas
#2692     2007-08-08 18:01   dove

Įmonės veikloje naudojamas savininko turtas -mechaninės dirbtuvės. Buvo atliktas remontas - įmontuoti pakeliami vartai. Vertė be PVM - 11000 Lt. Ar galima tokį remontą piskirti einamąjam? Manau, kad reikia didinti dirbtuvių vertę, kaip teisingai įforminti ir kokios mokestinės prievolės bus dirbtuvių savininkui? Nebuvau susidūrusi -padėkite.

Siūlau šalinti

#11013     2007-08-09 11:33   Lilija

Aš irgi nebuvau susidurus, bet gal galėsiu padėti. Kelios taisyklės:
1. Jei dėl remonto nepailgėjo turto tarnavimo laikas, nesvarbu kiek kainavo remontas, jį galima priskirti einamąjąm. Tačiau pas Jus, kaip suprantu, vartai buvo ne remontuojami, o keičiami. Aš apsidrausdama, didinčiau IT vertę. Ypač, jei norite metiniame balanse parodyti geresnius įmonės rodiklius, ir kad mokesčiai neprikibtų.
2. Nepamirškite, kad turi būti nustatytas savininko turto naudojimo režimas: kiek procentaliai jis naudoja įmonės reikmėms ir kiek asmeninima s poreikiams.

  0
  0
Siūlau šalinti

#11019     2007-08-09 12:15   dove

Ačiū, kad atsiliepėt. Savininko turtas įmonės veikloje naudojamas 100 %, VMI pranešta. Tačiau man neduoda ramybės klausimas - ar neatsiranda prievolės pačiam savininkui kaip fiziniam asmeniui susimokėti mokesčius nuo sumos, kurią į jo dirbtuves investavo įmonė.

  0
  0
Siūlau šalinti

#11023     2007-08-09 12:46   Lilija

Jei VMI pranešta apie 100pr. naudojimą, t.y. tas pats, kaip kad turtas priklausytų pačiai įmonei. Kiek žinau, FA jokių mokesčių dėl to mokėti nereikia. Tik metų pabaigoje, priklausomai nuo įmonės rezultatų - pelno ir kt. mokesčiai.

  0
  0
Siūlau šalinti