SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt


Rassa

Rassa
#3742     2007-12-10 10:05   DU 12 men.

Sveiki, kolegos,
Na kokios mintys apie gruodžio mėn DU mokėjimus?

Siūlau šalinti

#15508     2007-12-10 10:35   Rasssa

Kaip jums VMI apaiškinimas?
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad tais atvejais, kai mokestį išskaičiuojantys asmenys (įmonių vadovai, bendrovių savininkai, įstaigų vadovai ir kt.) priims sprendimus dėl išmokų mokėjimo sausio mėnesį, kai analogiškais atvejais praėjusiais metais ir susitarimuose su darbuotojais (darbo sutartyse, kolektyvinėse sutartyse, vidaus tvarkos taisyklėse) išmokų mokėjimo terminas nebuvo nukėlinėjamas į kitus kalendorinius metus, mokesčių administratorius tokius faktus vertins kaip mokesčių vengimą ir papildomai apskaičiuos į biudžetą mokėtiną pajamų mokestį, taip pat taikys sankcijas (baudas) bei skaičiuos delspinigius.

  0
  0
Siūlau šalinti

#15509     2007-12-10 10:51   Petras

Eiline nesamone.
Jeigu darbuotojas paprasys moketi sausio, tai darbdavys ir ismokes.
Jokio cia mokesciu vengimo.
Aisku, niekas nebaus. O jeigu panores bausti, tai net ir teismo nereikes, uzteks skundo.
Aisku, galima ir toki rasta apskusti, bet kam to reikia pries sventes?
Mokesciu inspekcijoje irgi zmones dirba.

  0
  0
Siūlau šalinti

#15510     2007-12-10 11:02   Ona

O kaip su avanso mokėjimu gruodį, aš kaip moku avansa tai atsiskaičiuoju mokesčius nuo atlyginimo tada paimu 40 proc. to atlyginimo ir sumoku kaip avansą , o likusią dalį - atlyginimą sekantį mėn. ir tada gpm, tai kaip dabar skaičiuot

  0
  0
Siūlau šalinti

#15512     2007-12-10 11:20   Viktorija
2007-12-10 10:35   Rasssa rašė:
Kaip jums VMI apaiškinimas?
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad tais atvejais, kai mokestį išskaičiuojantys asmenys (įmonių vadovai, bendrovių savininkai, įstaigų vadovai ir kt.) priims sprendimus dėl išmokų mokėjimo sausio mėnesį, kai analogiškais atvejais praėjusiais metais ir susitarimuose su darbuotojais (darbo sutartyse, kolektyvinėse sutartyse, vidaus tvarkos taisyklėse) išmokų mokėjimo terminas nebuvo nukėlinėjamas į kitus kalendorinius metus, mokesčių administratorius tokius faktus vertins kaip mokesčių vengimą ir papildomai apskaičiuos į biudžetą mokėtiną pajamų mokestį, taip pat taikys sankcijas (baudas) bei skaičiuos delspinigius.

"priims sprendimus dėl išmokų mokėjimo sausio mėnesį, kai analogiškais atvejais praėjusiais metais ir susitarimuose su darbuotojais (darbo sutartyse, kolektyvinėse sutartyse, vidaus tvarkos taisyklėse) išmokų mokėjimo terminas nebuvo nukėlinėjamas į kitus kalendorinius metus"

Man tai idomiai skamba butent sita dalis. Tai jeigu pernai ismokejimas iki 12 men. pabaigos vyko gera imones administracijos valia ir rastiskai tai niekur nebuvo uzfiksuota, manau negalima (is teisines puses ziurint) teigti, kad issisukineji ar slepi mokescius. Kaip manot?

  0
  0
Siūlau šalinti

#15514     2007-12-10 11:33   😉

Juk DU išmokame pagal darbo sutartyje nustatytas sąlygas, kur direktorius ir darbuotojas pasirašė patvirtindami, jog sutinka su DS sąlygomis. Pas mane DS nustatyta, jo DU mokamas sekantį mėnesį, todėl aš ir mokėsiu 12 mėn. DU sausio mėnesį ir niekas man nieko neprikiš.

  0
  0
Siūlau šalinti

#15515     2007-12-10 11:39   Viktorija
2007-12-10 11:33   😉 rašė:
Juk DU išmokame pagal darbo sutartyje nustatytas sąlygas, kur direktorius ir darbuotojas pasirašė patvirtindami, jog sutinka su DS sąlygomis. Pas mane DS nustatyta, jo DU mokamas sekantį mėnesį, todėl aš ir mokėsiu 12 mėn. DU sausio mėnesį ir niekas man nieko neprikiš.

Butent. Vienintelis rastiskas dokumentas siuo atveju ir pas mus - darbo sutartys. Ismokesiu avansus kiek kam reikes, o visa kita (taip pat ir premijos) bus ismoketos sausio men.

  0
  0
Siūlau šalinti

#15521     2007-12-10 13:07   Viktorija

buhalteris.lt yra idetas dar vienas VMI pasisakymas siuo klausimu. Idedu:

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) atkreipia dėmesį, kad atlyginimai darbuotojams už paskutinį šių metų mėnesį turi būti išmokėti dar gruodį.

VMI nuomone, susitarimai tarp darbuotojo ir darbdavio, reglamentuojantys darbo užmokesčio sumokėjimą, neturi būti pažeisti. „Jei atlyginimas už gruodžio mėnesį pernai ir užpernai būdavo sumokamas paskutinį metų mėnesį, atsiradusi nauja mokestinė aplinkybė nėra pagrindas kokioms nors išimtims šiemet“, - sako Dainius Daugirda, VMI prie FM viršininko pavaduotojas. Kitu atveju, jo nuomone, pažeidžiami darbuotojo lūkesčiai gauti dvyliktojo mėnesio atlyginimą. Taip pat svarbu paminėti, kad gyventojų pajamų mokestis tiesiogiai įtakoja savivaldybių biudžetus, todėl nepervedus šio mokesčio šiemet, gali strigti socialiai svarbių projektų vykdymas.

VMI atkreipia dėmesį, kad galiojančios darbo užmokesčio mokėjimo tvarkos pažeidimas bus vertinamas kaip mokesčių vengimas.

  0
  0
Siūlau šalinti

#15554     2007-12-10 17:40   Buhalteris
2007-12-10 13:07   Viktorija rašė:
buhalteris.lt yra idetas dar vienas VMI pasisakymas siuo klausimu. Idedu:

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) atkreipia dėmesį, kad atlyginimai darbuotojams už paskutinį šių metų mėnesį turi būti išmokėti dar gruodį.

VMI nuomone, susitarimai tarp darbuotojo ir darbdavio, reglamentuojantys darbo užmokesčio sumokėjimą, neturi būti pažeisti. „Jei atlyginimas už gruodžio mėnesį pernai ir užpernai būdavo sumokamas paskutinį metų mėnesį, atsiradusi nauja mokestinė aplinkybė nėra pagrindas kokioms nors išimtims šiemet“, - sako Dainius Daugirda, VMI prie FM viršininko pavaduotojas. Kitu atveju, jo nuomone, pažeidžiami darbuotojo lūkesčiai gauti dvyliktojo mėnesio atlyginimą. Taip pat svarbu paminėti, kad gyventojų pajamų mokestis tiesiogiai įtakoja savivaldybių biudžetus, todėl nepervedus šio mokesčio šiemet, gali strigti socialiai svarbių projektų vykdymas.

VMI atkreipia dėmesį, kad galiojančios darbo užmokesčio mokėjimo tvarkos pažeidimas bus vertinamas kaip mokesčių vengimas.

  0
  0
Siūlau šalinti