Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt


Statybos,PVM

Statybos,PVM
#1681     2006-12-18 12:06   Laima

UAB savo pajamomis įrengdinėjo patalpas, kurios dar nebuvo nupirktos. Visas tas statybas sudėjau į nebaigtą statyba , darbar po 2 mėn ,tas patalpas jau nusipirkome.Mano manymu, tas patalpas dedu į ilgalaikį (pastatas) turtą ir visas statybas perkeliu į tą ilgalaikio(pastata)vertę,taip?Bet, kaip su mokesčiais,tiksliau su PVM ,kaip vykdėm statybas tai PVM susigražinom, bet dabar ar nereikia parodyti pardavimo PVM, kur galėčiau rimčiau sužinoti ?statėmės tai

Siūlau šalinti

#7428     2006-12-18 14:08   Roze

Prie ilgalaikio turto man atrodo, kai remonto darbai virsyja 50% turimo turto vertes. Tai jeigu susikaupe nebaigta statyba-ilgalaikis turtas, tai reikia israsyti patys sau saskaita -faktura.Cia protingi zmones jau man aiskino, pasiziurekit archyve.

  0
  0
Siūlau šalinti

#7431     2006-12-19 08:55   Vaida

Dabar nebereikia atsižvelgti į remonto išliadų ir ilgalaikio turto vertės santykį. Jokios 50 proc. ribos nebėra.. Atlikus remontą atsizvelgiama i būsimą naudą: ar remontas padidino turto naudigasias savybes ir prailgino jo tarnavimo laika.
visos išlaidos patirtos iki Ilgalaikio turto įvedimo į eksploataciją, priskiriamos turto pradinei (įsigijimo/pasigaminimo) vertei. Čia remonto sąvoka netinka.
Jei turtas pasigamintas/pasistytas nuo visos sumos reikia apskaičiuoti PVM, ji deklaruoti ir atskaityti toje pačioje PVM deklaracijoje (sumoketi nereikia nieko), preiš tai išsirašius sąskaitą sau patiems. Tad jei sugalvotumėt po kurio laiko parduoti, turėsit nuo ko tikslinti PVM 🙂

  0
  0
Siūlau šalinti