Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK


Tarpusavio užskaita

#10371     2007-07-18 17:00   Inga

Viktorija, įmonės nesusijusios., kiek žinau.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10377     2007-07-18 19:43   Loreta

Aš tai nesivelčiau taip sudėtingai.Jūs skolingi jiems tam tikrą sumą.Jie skolingi Jums.Pasikeiskite kasos orderiais ir kvit.?

  0
  0
Siūlau šalinti

#10386     2007-07-19 12:08   Viktorija

Pasikeisti negalima, o kur po to įrodymai, kad sumokėta, kad darbai atlikti, ir kodėl buhalteris sudaro sutartį???Bet geriausiai tai sutartyje apie užskaitas nieko nerašyti, o po to užskaitą padaryti, po atliktų darbu ir s.f. išrašymo ir viskas.darykite paprasčiau. Nurodyti ilgesnius tarpusavio atsiskaitymo terminus ir viskas.Taigi yra darbu kainos nurodomos ir atsiskaitymo terminaiSekmės.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10400     2007-07-19 19:42   Loreta

Kad buhalteris sudaro sutartį visai nesistebiu.Tiesiog daugelis didelių firmų buhalterių(tik neįsižeiskite) net neįsivaizduojate,kokius darbus atlieka provinzijos mažų firmelių buhalteriai-jie ir direktoriai ir valytojai.Todėl ir sakau,kam taip sudėtingai.Sudaryk sutartį,kad už aqutomobilį skolingi tokią tai sumą,sumokama,tarkim per metus.Už atliktus darbus kita sutartis įvertinant juos tam tikra pinigų suma,per tam tikrą laikotarpį.Po to tai sumai kuri turi būti užskaityta už automobilį pasikeičiat kasos pajamų orderiais ir abiejų pusių skola pranyksta.Nematau problemos.Daug kartų esu taip dariusi.Perku medieną-įmonė išrašo man sąsk.,už tai atlieku transporto paslaugas tai įmonei -aš išrašau sąskaitą.Paikeičiam orderiais ir viena kitai neskolingos.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10402     2007-07-20 08:22   V.

Loreta, nesvarbu ar didelė ar maža įmonė, buhalteris visus įmonėje vykstančius ūkinius įvykius turi registruoti taip kaip jie vyksta. Jei atsiskaitoma pinigais, taip ir registruojama, jei atsiskaitoma mainais, taip ir parodoma. Sutartyje atsiskaitymo tvarka turi būti numatyta taip kaip bus atsiskaitoma ( tokia tai dalis pinigais, tokie tai dalis darbais/paslaugomis) Tai reikalinga nurodyti ne dėl mokestinių prievolių, o dėl juridinių niuansų, kad viena šalis kitai šaliai po to nereikštų jokių teisinių pretenzijų. Atlikus darbus ir išrašius PVM SF daroma užskaita ir visa problema pasibaigia. VAS draudžia užskaityti pvz. bendrai visą kreditorinę su debitorinę sąskaitas, o atskirai pagal įmones , jei ta pati įmonė apskaitoje ir debitorius ir kreditorius, užskaita nedraudžiama.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10577     2007-07-26 10:05   Inga

Tai patarkite ar teisingai darau: parduodama tą automobilį privalau išrašyti PVM s.f.. O kai pirkėjas atlieka darbus, jis išrašo mums PVMs.f. už atliktus darbus; tada mes jiems apmokam 30 procentų grynais(taip numatyta sutartyje), o kaip užskaityti teisingai tuos 70 procentų(kurie skirti skolos mažinimui už parduotą automobilį)? Gal pasirašyti tarpusavio užskaitos aktą???

  0
  0
Siūlau šalinti