Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt


avansas

avansas
#2152     2007-05-11 10:54   Aida

Laba diena, labai noriu, kad padėtumėte. Mano įmonė sumokėjo avansą 60000 Lt fiziniam asmeniui už pastatą, kuriuo jau naudojasi, pagal panaudos sutartį. Darė remontą, keitė stogą. Išleido už skardą 15000 Lt. už darbą 55000 Lt. Kaip man buhalteriškai parodyti, kokiose sąskaitose turi būti mano sumos. Ar aš galiu šį pastatą, nors dar neturiu pirkimo dokumentų statyti į ilgalaikį turtą ir jau kas mėnesį nurašinėti nusidėvėjimą? Labai Jums ačiū.

Siūlau šalinti

#8878     2007-05-11 11:36   Vaida

Turtas, naudojamas pagal panaudos sutartį, nėra įmonės nuosavybė, todėl jam nusidėvėjimas negali būti skaičiuojamas. Tokio turto remonto išlaidos apskaitomos ilgalaikio turto s-toje 12XXX ir nurašomos dalimis į sąnaudas per visą sutarties galiojimo laiką. Skaityk 12 VAS ir pelno mokestį.
Jei tą pastatą nusipirksit, tik po pirkimo sutarties pasirašymo jis taps ilgalaikiu turtu. Tada nenurašytas remoto išlaidas pridėsi prie pastato vertės.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8880     2007-05-11 11:50   Aida

Ar galiu dėti remonto išlaidas į sąskaitą 1203 - Kapitalizuotos remonto, rekonstravimo išlaidos, o išankstinį apmokėjimą į 12105 sąskaitą.

  0
  0
Siūlau šalinti

#8881     2007-05-11 13:47   Vaida

Dėl išankstinio apmokėjimo. Man neaiški jo "kilmė" 🙂 Jei tai išankstinis apmokėjimas pagal panaudos sutartį, tai tai jis nelaikomas ilgalaikiu turtu, tik išankstiniu apmokėjimu paslaugų teikėjui pagal sutartį: s-ta 2021. Jei ruošiatės pirkti ir pinigai sumokėti už kokretų turtą, bet ne nuomą, tada s-ta 1263 (pagal pavyzdinį s-tų palną). Naudojamo pagal panaudos sutartį pastato remontas apskaitomas 1264- kito ilgalaikio materialiojo turto remonto darbai. Esmė: kol tas turtas dar "kybo ore", jis nėra kokios nors konkrečios rūšies (net ne pastai, nors tau taip ir atrodo :)), todėl visos operacijos turi atsipindėti KITO TURTO sąskaitose 126XXX.

  0
  0
Siūlau šalinti