Portalas buhalteriams

FACEBOOKE

Maloniai kviečiame

FACEBOOK

Apskaita-123.lt

APSKAITOS PROGRAMOS

Nebrangios ir patogios apskaitos programėlės

Apskaita-123,lt

SKAIČIUOKLĖ

Darbo ir poilsio

dienų skaičiuoklė

Maloniai kviečiame naudotis

SKAIČIUOKLĖ


Dėl atlyginimo pasakymo

Dėl atlyginimo pasakymo
#2664     2007-08-03 10:00   Lemon

Norėčiau sužinoti nuomonę: ar privalo kavinės(arba parduotuvės) darbuotojas darbo inspekcijos patirinimo metu pasakyti savo atlyginimą? GI atlyginimas visad nėra vienodo dydžio ir ne visi jį gali prisiminti.

Siūlau šalinti

#10858     2007-08-03 10:49   Rasssa
2007-08-03 10:00   Lemon rašė:
Norėčiau sužinoti nuomonę: ar privalo kavinės(arba parduotuvės) darbuotojas darbo inspekcijos patirinimo metu pasakyti savo atlyginimą? GI atlyginimas visad nėra vienodo dydžio ir ne visi jį gali prisiminti.

Darbuojojo vietoj aš nesakyčiau. Manau, kad tai įmonę tikrina o ne fizinį asmenį. Dabar patapo mada klausia darbuotoją ,o šis gali "pasimesti "ir suklysti ,o tada jau dabdaviui galvos skausmas.
Aš daryčiau taip.O jūs?

  0
  0
Siūlau šalinti

#10860     2007-08-03 11:05  

Darbuotojas privalo ir turi žinoti, kiek jis užsidirba ir gauna atlyginimo, kaip dirbsim, jeigu nežinom kiek užsidirbsim. Visiškai nėra logikos. O kur vokeliai, tai tada nežino, kiek popierinių

  0
  0
Siūlau šalinti

#10862     2007-08-03 11:23   .....
2007-08-03 11:05   Aš rašė:
Darbuotojas privalo ir turi žinoti, kiek jis užsidirba ir gauna atlyginimo, kaip dirbsim, jeigu nežinom kiek užsidirbsim. Visiškai nėra logikos. O kur vokeliai, tai tada nežino, kiek popierinių

Darbuotojas gali tiesiog neatsiminti, gavo- išleido, o ar ten buvo 999,67 ar 898,33- gali ir neužfiksuoti atmintyje, atsiminti tik apytiksliai, juolab jei DU kiekvieną mėnesį kitoks (įtakoja naktys, šventės, pagamintos produkcijos kiekis, atostogaujančio pavadavimas, papildomi darbai ir pan.) arba sudaręs banke tiesioginio debeto sutartį ir jam dalį pinigų nuskaičiuoja, ir tai visai nereiškia, kad mokama vokelyje. Saugoti DU lapelius darbuotojas taip pat neprivalo.

  0
  0
Siūlau šalinti

#10864     2007-08-03 11:42  

nerašykit nesamonių, tas kas gauna algą pvz. nuo 9999Lt tai negali prisiminti, kiek gavo kiek išleido, , kas kiek naktu dirbo irgi suskaičiuoja ir per šventes taip pat jeigu tenka dirbti, darbuotojas atsimėna, kad visi ilsėjosi, o jis dirbo, jei nuo pagamintos produkcijos kiekio, tai iš viso labai paprasta, pvz. kiek sagų prisiuvau, tiek ir gausiu už kiekvieną sagą. Centu tai gali neprisiminti, bet visa kita

  0
  0
Siūlau šalinti

#10866     2007-08-03 12:07   ....
2007-08-03 11:42   Aš rašė:
nerašykit nesamonių, tas kas gauna algą pvz. nuo 9999Lt tai negali prisiminti, kiek gavo kiek išleido, , kas kiek naktu dirbo irgi suskaičiuoja ir per šventes taip pat jeigu tenka dirbti, darbuotojas atsimėna, kad visi ilsėjosi, o jis dirbo, jei nuo pagamintos produkcijos kiekio, tai iš viso labai paprasta, pvz. kiek sagų prisiuvau, tiek ir gausiu už kiekvieną sagą. Centu tai gali neprisiminti, bet visa kita

Jums pasisekė- reiškia jūsų darbuotojai su fenomenalia atmintimi ir buhalterio sugebėjimais (tik kam tada dar buhalterį jūsų dirikas samdo?), o manieji- deja deja, turi kartais atminties problemų, kaip ir aš pati, beje. Nu ką padarysi- einu atleisiu juos iš darbo ir pati pasiliosuosiu, su atmintim negerai- nepamenu ar gavau xxx5, ar xxx8 Lt DU praeitų metų spalio mėnesį . Be to, mano darbuotojai turbūt psichiškai neįgalūs, bet net nenutuokia kaip skaičiuojamas DU už naktines valandas- kiek naktų dirbo, tai dar pamena, bet kaip apskaičiuoti- nu deja, nemoka. Vien sagų, deja, nesiuvame, dirbame labai įvairias operacijas skirtingais tempais ir kiekiais- visą gaminį nuo/iki, taip kad paskaičiuoti ne taip jau paprasta. O Dieve švenčiausias, o kur dar paskatinimai už tai, kad laiku skubius užsakymus sugeba pagaminti (kurių jie išvis negali numatyti)... Ne visose įmonėse viskas paprasta kaip 2x2, yra ir sudėtingesnių variantų (apie vokelius nekalbu)

  0
  0
Siūlau šalinti

#10867     2007-08-03 12:57  

Nepykit, bet apytiksliai jie turi žinoti kiek gauna, yra gi skirtumas ar 800 ar 1500Lt, apie kelis litus ar centus nekalbam, o kai yra tokie sudetingi variantai, tai labai lengva darbuotojus apgauti, jeigu jie net nežino, kiek turi gauti, nebent gauna LABAI didelius atlyginimus ir jiems nėra skirtumo 100Lt mažiau ar daugiau....

  0
  0
Siūlau šalinti

#10875     2007-08-03 18:06   Elyte

Tikrai visi žino kiek gavo bent jau paskutinį kartą - o būtent to ir klausia, kad patikrinti ar mokama vokelyje. Dėl privaloma tai žinoti ar ne - įatatymų nenumatyta, bet mažu mažiausiai keistai atrodo žmogus neprisimenantis kad gavo 700, o ne 2000. Kaip Jus į tai pažiūrėtumėte tikrintojų vietoje?

  0
  0
Siūlau šalinti