prailgintos atostogos |
5 |
Palūkanos už terminuotą indėlį |
1 |
Dėl atvirkštinio PVM |
110 |
PVM |
5 |
Apskaitos dokumentų naikinimas |
1 |
Biuletenis |
4 |
Avansinis NT mok. |
1 |
Priekabos pardavimas |
3 |
auto pvm |
3 |
GPM311 |
12 |
APM |
11 |
Programa B1 |
5 |
Klausimas |
90 |
Lenkiškas PVM |
12 |
Avansinė apyskaita |
8 |
paskola iš banko |
1 |
Kuras |
1 |
tema nėštumas sodra |
2 |
PVM |
4 |
Būtent dar nepateikiau, žodžiu matau save suvestinėje, apdraustųjų tarifai, buhalterė atsiuntė, pas mane 0,00, tai aš taip suprantu, kad turiu būti įtraukta į automatiškai apdraustųjų asmenų sąrašą į kuriai benrdovei priklausau, o man sak, kad manęs nėra tam sąraše, o aš tik žadu teikti atsiskaymą, kaip čia yra? Ir dar visada man teigė buhalterė, kad aš kaupiu pensiją, o pasirodo, kad nieko nekaupiau, na pagal suvestinę juk matau.
Žodžiu klausiu to, ar tie kurie nekaupė privalo būti tam sąraše automatiškai įtraukti į pensijų kaupimo sąrašą? Juk negali taip būti kad neįtraukti? Ar gali? Nes buhalterė manęs nemato, o aš nieko niekam neteikiau dar.
Ir kai aš prisijungiu prie savo sodros gyventojų paskyros, tai prašymuose turiu matyti ką aš teikiu taip? Apie pensijų teikimą nėra išvis mano jokio prašymo teikta, o tik aš galiu tai padaryti juk taip? Tai jei nėra reiškias niekad nieko neteikiau.
1. Ar kaupėt iki šiol? Tikriausiai ne, jei buhalterė mato "0"
2. Kiek jums metu? Jei mažiau nei 40 busit įtraukti automatiškai nuo liepos 01 d. (kol kas rodo "0", bet jei pažiūrės S48 suvestinę bus matyt į kokį fondą esat įtraukta). Jei nenorit kaupti, prisijunkit prie savo Sodros ir pateikit prašymą, kad nenorit.
3. Jei daugiau nei 40 metų, automatiškai neįtrauks.
35 metai, kaip ir turiu būti įtraukta? Iki šiol nekaupiau taip išeina, nors įsivaizdavau kad kaupiu, nes prieš kelis metus klausiau buhalterės, sakė man jo jo kaupi
žiūrėjo tą suvestinę kur fondus rodo į kurį automatiškai įtraukta turiu būti, sako nėra manęs
tai ir nesuprantu??? S48 suvestinėje ji manęs nemato, kas čia gali būti, klaida kokia?
Jūs pati turite =inoti, ar kaupėte, nes turėjote surašyti sutartį su kaupimo kompanija. Buvo galima kaupti pagal skirtingas pakopas. Kodėl vis tik buhalteriai kalti, kad jūs nežinote. Čia juk asmeninis, o ne buhalterio reikalas.
prisijunkit prie savo paskyros Sodroj. Ten iškart meta pranešimą apie tai, kokiame fonde kaupi(jeigu kaupi). Beje, fondai paprastai teiki ataskaitas. Negi niekad negavot?
Nieko as nekaupiu, kaip tai buhalteris neturi zinoti, o ne buhalteris skaiciuoja algas ir isskaito ta procenta ir turi sumoketi sodrai? Na nesvarbu, nera ko gincytis, tik tikrai prisimenu, kad sake kaupiu, taip as pati turiu zinot, tai kai pasidomejau, suzinojau, jokiu prasymu niekam as neteikiau ir nieko nekaupiu.
Tik dar idomu ar neiskaitinejo to procento man is algos, jei pati sventai tikejo, kad kaupiu.
Du būdai buvo kaupti: iš algos ir iš Sodros įmokų. Jei kaupėt tik iš Sodros, tai buhalterė negalėjo žinoti, įmonei tokią info nebuvo teikiama.